Čerstvá skúsenosť s piercingom nosa

17.06.2019 | Vaše zkušenosti

Premýšľaš nad tým, že by si si nechal urobiť Pierce do nosa a zatiaľ stále váhaš? Ja som sa k nemu konečne dokopala. Odkladala som to veľmi dlho, pretože s ním nemám moc dobré skúsenosti, ale to bolo len mojimi chybami. Trebárs Tí môj článok pomôže sa rozhýbať.

Mladé dievča s piercingom v nose po čerstvej aplikácii

Túto fotku som fotila asi tretí deň po aplikácii. Okolie vpichu bolo máličko červené, ale inak na pohľad nebolo nič vidieť. Nos samozrejme bolel, ale čo iné sa dalo čakať?

Predchádzajúce skúsenosti

Nos ako taký už som mala prepichnutý trikrát. Prvýkrát som si ho nechala idiotsky nastreliť v zlatníctve - naozaj neodporúčam. Veľa ťažko sa mi to hojilo, a po pár dňoch mi to začalo tak príšerne hnisať, že to muselo ísť von. Druhá akcia už prebehla normálne v štúdiu, klasika - kanylou. To už sa hojilo podstatne lepšie, ani mi to nehnisalo. Ale bohužiaľ, keď som išla na operáciu, musela som šperk vybrať a potom už sa mi ho tam nepodarilo napchať. Tretia akcia prebehla opäť v štúdiu, ale drahá pani piercerka to mala ťažko v paži. Nosovkou tam údajne žiadnu nemala a tak mi tam bez nejakých väčších kecov šupli labret. . To bola prvá chyba, pretože vo chvíli, keď sa to nechce hojiť, prípadne to hnisá, tak sa to veľa blbo dáva dole. Druhou a tentoraz už mojou chybou bolo to, že som tam asi po dvoch týždňoch napchala vysnívaný krúžok. Stalo sa, čo sa stať malo, nos ukrutne zahnisal a šperk šiel opäť von.

Výber šperku

Určite odporúčam kúpu šperku konzultovať buď priamo v štúdiu, kde by Tí mali poradiť, alebo nám napíš, a pokúsime sa Ti poradiť my. Trebárs čo sa týka krúžku do nosa, tak tam veľa ťažko odhadneš jeho správny priemer a veľkosť tak, aby Ti naozaj dokonale padol.

Šperky, ktoré sa do nosa väčšinou používajú, sú klasické nostrilky. Buď kratučká tyčka, ktorá má na konci drobnú guľôčku, tie majú ale často tendenciu vypadávať, alebo tyčka, ktorá je na konci zahnutá. Tá sa pre zmenu trošku horšie nasadzuje, ale zase tak ľahko nevypadne. No a poslednou rozumnou možnosťou sú krúžky alebo podkovy. U tých nie je moc ľahké odhadnúť správnu veľkosť. Tiež sa teda vraj horšie hojí, a z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že sa úplne príšerne nasadzuje. Tiež mi bolo povedané, že ak si tam časom dám nostrilku, najskôr mi tam nepôjde dať moc ľahko kvôli sklonu vpichu. Vďaka tomu môže byť potom pecka aj trošku nakrivo.

Dievča týždeň po aplikácii piercingu do nosa s deťmi

Zhruba týždeň po prepichnutí. Nos nie je červený ani opuchnutý, ale stále ešte je citlivý a stále ešte sa normálne nevysmrkám.

Bolesť a aplikácie

V prvom rade asi spomeniem, že je absolútne jedno koľko piercingov si mal alebo máš. Každý človek znáša bolesť na každom mieste inak. A to, že máš prepichnutú celú tvár, ešte neznamená, že Ťa piercing nosa nebude bolieť. Slečna piercerka mi dokonca povedala, že tam už mala zopár chlapov, ktorí sebou počas aplikácie šperku do nosa zľahli. To isté platí o slzách. Väčšina ľudí to má vraj tak, že ak sa im pichá pravá strana nosa, tečú im slzy z pravého oka a naopak. U mňa to tak nebolo, ma tiekli regulárne z oboch dvoch očí, hoci plač to fakt nebol :-D

Mladé dievča počas aplikácie piercingu do nosa

Na fotke sa síce smejem, ale len preto, že piercerka bola výborná a kedykoľvek som zapišťala bolesťou, tak uskočila :-D To preťahovanie naozaj bolelo…

Každý piercer potom postupuje trošku inak. Moja piercerka mi nerobila na nos bodku, ale to predovšetkým preto, že mi to prala presne do miesta, kde som už Pierce mala. Inak by Tí väčšinou mal priebojník urobiť bodku tak, aby si sa na to mohol pozrieť, či to je tam, kde to chceš mať. Keď mi vydezinfikovala nos aj krúžok, strčila mi do nosa takú tú drevenú špachtľu, ktorú používajú doktori k prehliadke krku. To aby ma náhodou omylom nepichla. Prepichnutie ako také bolo naozaj dve sekundy a bolesť bola zatiaľ ešte celkom znesiteľná. Vytiahla kovové vnútro kanyly a v nose mi ostala len tá plastová časť, ktorú na jednej strane odstrihla. Potiaľto to bolo celkom v pohode. Ale potom začala tá odporná "naťahovacia" časť. Pri iných Pierce bola vždy záležitosťou pár sekúnd, ale pri nose nie. Trvalo 20 ukrutných minút, než mi tam ten zapráskanej krúžok narvala. Snažila sa byť naozaj opatrná, ale zároveň musela veľa zaberať a aj tak to išlo po milimetroch. Chvíľami som myslela, že si snáď rozdrvím zuby, ako som ich bolesťou zatínala :-D Čo je naozaj ale naozaj nepatrné plus je, že nevytiekla ani kvapka krvi.

Starostlivosť

Hlavnou zásadou je hygiena. To znamená - nesiahaj si na nový šperk. Či už máš ruky umyté alebo nie, tak na neho siahaj čo najmenej. Ranku si čisti dvakrát denne a to buď obyčajným antibakteriálnym mydlom, dezinfekciou, soľným roztokom (ten by mal byť vlažný, a pripravíš ho z deci vody a štipky soli.), Alebo sú výborné bylinky. Ja používala nechtík a harmanček a naozaj super a hlavne si tým nijak neuškodíš. Ak budeš ranku čistiť často dezinfekciou, ranu presušíš a namiesto toho, aby si si tým pomohol, tak si len prihoršíš.

Prípadné chrasty opatrne odstraňuj vatovou tyčinkou namočenou v odvare alebo v dezinfekcii. Prvých pár dní sa moc nevystavuj slniečku, aby Ti tú ranku zbytočne nedráždilo. A to isté platí pre kúpalisko alebo rybníky. Naopak napríklad také mora by Ti určite urobilo jedine dobre (a komu nie? :-D).

Šperk v žiadnom prípade aspoň mesiac nevyberaj.

Dievča upozorňujúci na kúpanie po čerstvej aplikácii piercingu v nose

Po necelom týždni od prepichnutiu sme sa išli kúpať k rybníku, ale dávala som si sakra pozor, aby som si nos nenamočila. To isté radím aj Tebe ... Predsa len je to rybník ... A on aj bazén nie je dvakrát moc okej.

Záver?

Štvrté prepichnutie nosa konečne dopadlo tak, ako by malo. Aplikácia, teda hlavne preťahovanie krúžku bolelo ako čert, ale stálo mi to za to. Bála som sa, aby sa mi šperk cez noc nevytočil a ja sa nevyvolala bez neho. Mám tam totiž taký ten "neúplný krúžok" s placky na jednom konci. Ale nestalo sa tak. A nakoniec som rada, že som sa nechala presvedčiť a dať tam tento. Pretože si neviem predstaviť, že by mi po tom preťahovanom masakri ešte zapínala segment. Nie nie a znovu nie. Segment v pokoji počká v peňaženke, kým sa nezahojím a až potom tam pôjde.

Teraz som niečo málo cez týždeň od aplikácie - na pohľad nie je poznať, že je to tak čerstvý. Ale ja to samozrejme stále ešte cítim. Najväčší hrôza je asi smrkaní. Proste sa nevysmrkáš. Ja to praktizujem odporne pri zrkadle s hromadou vatových tyčiniek. Aj keď... odporne? Ono to vlastne ani inak nejde… :-D

Zhrnuté podčiarknuté

  1. Do nosa Tí s najväčšou pravdepodobnosťou budú chcieť naložiť len nostrilku. Ale aj krúžok sa môže zahojiť bez problémov.
  2. Piercing si nechaj jedine klasicky pichnúť. Na nejaké nastreľovanie sa naozaj vybodni.
  3. Áno, bolí to. A každého inak. Takže s bolesťou proste počítaj a radšej sa na ňu vopred priprav..
  4. Krv? Ako kto, ale radšej počítaj aj s krvou, aby si potom nebol prekvapený.
  5. Nový šperk nevyberaj minimálne mesiac. Každý človek sa hojí inak, ale mesiac je naozaj potrebné minimum k zahojeniu.
  6. Opakujem predchádzajúci bod - šperk Nevyberajte a teda ani nevymieňajte, kým nebude úplne ošetrený.
  7. Kedykoľvek plánuješ piercing, použi taký šperk, ktorý pôjde v prípade akýchkoľvek problémov ľahko vybrať.
  8. Nezanedbaj starostlivosť o čerstvý piercing. Hygiena je základ!
  9. Počítaj s tým, že sa nejakú dobu nevysmrkáš ako normálny človek, a budeš to robiť "na tajné" pri zrkadle s vatovými tyčinkami.
Páči sa Ti článok? Potom budú Tvoji kamaráti určite radi, že sa o neho s nimi podelíš.