Zobraziť Filter
Len skladom
Len novinky
Zoradiť podľa
Farba
Cena

  Kč -   Kč

Priemer podkovy
zobraziť viac
Priemer špirály
zobraziť viac
Hroty
zobraziť viac
Typ falešnáku

Piercing ucha

Piercing do ucha nie je len bodyartovou záležitosťou. Prepichnutie uší u slečien je vo svete tradíciou, ktorú dodržiava väčšina rodín. Dievčatám sa nechávajú prepichnúť uši už vo veľmi mladom veku u ich praktického lekára. V minulosti boli náušnice dokonca kmeňovým alebo náboženským znakom. Aj dnes sa ženy predháňajú vo výbere vhodného šperku, ktorý doladí ich celkový vzhľad. Akonáhle však začal svoju históriu aj samotný piercing, začali sa zdobiť aj muži a nechávali si prepichnúť jedno alebo obe uši. Tým vlastne tiež nadviazali na dávnej doby, pretože podľa archeológov už pred našim letopočtom nosili ozdoby uší nielen ženy, ale bežne aj muži. Okrem bežných náušníc, ktoré sa dnes nosí, existuje veľa druhov aplikácií piercingu do uší.

  • LALÔČIKY sú známou záležitosťou. Piercingu lalôčika sa inak hovorí lobom. Ide o prepichnutie ucha v mieste lalôčika, kde môžeš nosiť krúžky, podkovy, labrety, klasické náušnice alebo Rozťahovák a nakoniec tunely.
  • TRAGUS je prepichnutie malé chrupavky, respektíve výbežku, ktorý je medzi uchom a tvárou u vonkajšieho zvukovodu. Naproti je ďalší výbežok - ANTI-TRAGUS.
  • CONCH je aplikácia ozdoby do chrupavky ucha. Môže byť aplikovaný do vonkajšej alebo vnútornej časti chrupavky.
  • HELIX je prepichnutie hornej strany ucha, opäť ide o chrupavku. Častou odzobou je aj viac krúžkov za sebou, použitie hrotu alebo niekoľkých labretov.
  • SCAPHA je prepichnutá chrupavka vnútri ucha, pod Helixom.
  • DAITH je piercing vnútorné chrupavky ucha, ktorý sa nachádza kúsok nad tragusom. Nejde aplikovať u každého a jeho nevýhodou je časté vyrastanie.
  • INDUSTRIAL je prepichnutie ucha na dvoch alebo viacerých miestach v jednej osi, čo spojí špeciálny dlhší šperk určený pre tento piercing. Dá sa pichnúť vertikálne i horizontálne, alebo použiť zahnutý industrial a mať dve guličky na hornej chrupavke.
Klub českých a slovenských piercingistov
Paráda, rozumiem
odoslať
Skúsim zadať znovu
Zobraziť produkty