Fakty a mýty o piercingu pupku v tehotenstve

14.08.2018 | Svět piercingu

Jedným z najkrajších a tiež najrozšírenejších ženských ozdôb tela je obľúbený piercing v pupku. Je vidieť, len keď chceš a zároveň kladie dôraz na Tvoje ženské pôvaby, pretože je to práve bruško, ktoré je pre mužov veľmi sexy. Veľmi diskutovanou témou týkajúci sa práve ozdobeného pupku je však jeho kombinácia s tehotenstvom. Ako to teda vlastne je?

Nahé brucho tehotnej ženy s detskými topánočkami

Tehotenstvo je obdobie, na ktoré žiadna mamička nezabudne. Ide k sebe ale tehuľka a piercing v pupku?

Začiatok tehotenstva

Ak si práve zistila, že čakáš bábätko a zároveň máš nejaký ten šperk v pupku, nesmutni. Nemusíš ho hneď vyberať. Priemerná doba, po ktorú je možné šperk nosiť, je prvých 5 až 6 mesiacov tehotenstva. Nemusíš sa báť, šperk nepoškodí zdravý priebeh vývoja dieťatka. Ako sme ale každý iný, rovnako tak u každej ženy prebieha tehotenstvo inak. Ako teda poznáš, že by si radšej šperk mala vytiahnuť? Akonáhle začneš cítiť opuchnuté bruško alebo napínajúcu sa kožu v okolí pupku a brucha, prípadne opuchne samotné okolie piercingu, neváhaj. Jednak by šperk vyzeral neesteticky a samozrejme mysli na komfortný priebeh tehotenstva.

Mladý muž dáva pusu tehotnej žene na brucho

Áno, aj tetované dievčatá a slečny s piercingy môžu mať bábätko. Práve v dnešnej dobe je to vlastne už celkom bežné. Niet nad štýlové mamičky!

Zdravie bábätka

Ako už sme spomenuli, piercing pupku nepoškodí zdravie plodu. Len môže skomplikovať samotné tehotenstvo - najmä tým, že sa koža mení, napína a môže opuchnúť, na čo nemôže stačiť pôvodny piercingový šperk. S prvými zmenami kože a brucha odporúčame šperk vybrať a zvážiť tieto možnosti - vzdáš sa piercingu už navždy alebo ho chceš po pôrode opäť nosiť? Možnosti Tí radi priblížime.

Ako zachovať piercing v pupku?

Ak je Tí ľúto o svoj piercing v pupku prísť, potom Ťa snáď potešíme informáciou, že to nie je jediná možná cesta. Áno, každý piercing väčšinou po dlhšej dobe zarastie. Napriek tomu je však možné aj v rámci tehotenstva ozdobu bruška zachovať, čo dokonca nepopierajú ani gynekológovia! Sú dve tajné zbrane, ktoré môžeš využiť. Raz je nylonová šnúrka, druhú variantom je potom špeciálny tehotenský šperk. Tento šperk je vyrobený z lekárskeho plastu, je ohybný a dostatočne dlhý, aby sa prispôsobil zmenám na Tvojom tele, ktoré Ti bábätko prináša. Po pôrode ho môžeš jednoducho skrátiť alebo nahradiť iným. Nylonová šnúrka je zase jednoduchým trikom, ktorá rovnako tak zamedzí tomu, aby piercing zarástol. A výsledok? Po pôrode sa zase môžeš ozdobiť šperkom, ktorý Ti robí radosť.

Piercing v pupku mladej ženy so zelenými plavkami

Po deviatich mesiacoch a pôrodu ešte nutne nemusíš prísť o piercing v pupku.

Zhrnutie

Faktom teda zostáva, že piercing v pupku pri tehotenstve nemusí byť úplne tabu a hlavne nie je nebezpečný pre bábätko, čo je tou najdôležitejšou prioritou. Nikdy však nič nepokazíš konzultácií so svojím lekárom. Ani pri tehotenstve nezabudni prepichnutý piercing pravidelne čistiť. So správnym šperkom si dokonca môžeš svoj piercing pupku zachovať. A čo je teda tým hlavným bodom? Načúvaj svojmu telu a urob si priebeh tehotenstva príjemný - nositeľkou bábätka aj piercingu v pupku si len ty sama.

Bosé nožičky novorodenca v košíku

Piercing v Tvojom pupku bábätku v priebehu tehotenstva neublíži. A nám je jasné, že zdravie bábätka je na prvom mieste!

Páči sa Ti článok? Potom budú Tvoji kamaráti určite radi, že sa o neho s nimi podelíš.