Ako sa (nie)hojí piercing v jazyku

05.03.2019 | Poradna

Piercing v jazyku je niečo, čoho sa hocikto bojí a mnohokrát zbytočne. Ozdoba jazyka je zaujímavým prvkom v bodyarte a musí sa samozrejme správne a odborne aplikovať, aby nedošlo ku komplikáciám. Ide v podstate o aplikácii piercingu do svalu ako takého. Jednoznačne ide o veľmi zaujímavý a odvážny piercing, ktorý však na prvý pohľad nie je hneď vidieť. Možno je to práve to tajomstvo, ktoré nás toľko na zdobeniu jazyka láka.

Žena s piercingom v jazyku a tvárou v igelite

Vyber si dlhší šperk s rezervou, počítaj s opuchom jazyka. Na výber máme veľa variantov šperkov.

Pretože sa jedná o piercing v dutine ústnej, naskytá sa dôležitá otázka – ako sa vlastne piercing jazyka hojí? Pokiaľ už prepichnutý jazyk máš, potom iste vieš, o čom je reč. Ak sa však na aplikáciu šperku do jazyka chystáš, potom sa Ti tento článok určite bude hodiť.

História

Prvé prepichovanie jazyka je známe už od indiánov, teda ide vidieť, že nejde o žiadny výstrelok modernej doby. A aký bol ich dôvod? Indiáni si prepichli jazyk, aby si pomocou krvi uzmierili bohov a ak stratili vedomie, verili, že tak môžu komunikovať s duchmi. Kdeže, vtedy ešte nešlo o prejav individuality ani o zdobenie sa.

Prečo jazyk?

Prečo že je piercing jazyka tak populárny? Odpoveď je jednoduchá. Je sexy, šokujúci, tajomný. Hoci nejde o piercing genitálií ani bradaviek, rovnako ho radi radíme medzi intímne piercingy. K čomu všetkému je dobrý, to asi ani nemusíme zmieňovať. Jediný, kto ho nemá rád ... sú zubári.

Ústa mladé dievčatá

Zvoľ si piercing jazyka a navždy budeš mať tajomstvo. Je len na Tebe, komu odhalíš, čo sa skrýva za Tvojím úsmevom.

Anatómia

Jazyk je sval, preto je dôležitá odborná aplikácia kvalitným priebojníkom a správna starostlivosť. Dierka naruší sval, hrozí väčšie opuch. Takže aké sú priority pred aplikáciou? Preštuduj správnu starostlivosť a nájdi dobrého piercera a priprav si dlhšiu tyčinku do jazyka kvôli opuchu, ktorú neskôr vymeníš. Preto nájdeš aj v našej ponuke rôzne dĺžky činiek, ktoré môžeš zvoliť v závislosti na hojeniu. Pri odbornej aplikácii profesionálom sa nemusíš obávať straty chute ani iného poškodenia.

Hojenie

Hoci by sa mohlo zdať, že hojenie piercingu v ústach bude náročné, nie je tomu tak. Piercing sa vcelku dobre hojí, priemerná doba hojenia je cca dva až tri týždne. Je to vďaka tomu, že máme v puse určitú mikroklímu, samotné sliny obsahujú látky bojujúce proti infekcii. Preto to nemusíš so starostlivosťou preháňať, ale stačí sa dobre o čerstvý piercing starať ako u každého iného zdobenia tela. V prvých dňoch je dobré po jedle preplachovať ústa klasickou ústnou vodou alebo ústnou dezinfekciou. Tiež sa priprav na to, že sa Ti bude horšie jesť a prípadne aj hovoriť vďaka už spomínanému opuchu. Po prasknutí opuchu už môžeš vymeniť šperk za kratší – ak si však nie si istý, že to zvládneš, môžeš o pomoc požiadať svojho piercera. Pred každou manipuláciou so šperkom však nezabudni na hygienu rúk pomocou antibakteriálneho mydla.

Mladý pár, chlapec s piercingom v jazyku

Kto neskúsil, nepochopí? Objav aj Ty skryté prínosy piercingu jazyka.

Tipy na záver

Pri správnej aplikácii je šperk v jazyku vážne parádny kúsok. Na záver prinášame zopár menších tipov, ktoré Ti po prepichnutí jazyka uľaví alebo Ti pomôžu prekonať bolesť. Medzi také vychytávky patrí napríklad cmúľanie kocky ľadu, ktorá zmierni opuch i bolesť. Ak Ťa jazyk bolí viac, môžeš si vziať prášok na bolesť. Pri hojení obmedz fajčenie, alkohol aj bozkávanie, aby sa dierka zahojila čo najskôr a nedošlo ku komplikáciám. Dobrým pomocníkom je tiež potrebný obyčajný odvar z harmančeka, ktorý má protizápalové účinky a tiež tlmí bolesť. A nakoniec - nenechaj si v jazyku príliš veľký šperk, mohol by si si poškodiť zubnú sklovinu, skrátka a dobre - nič sa nemá preháňať.

Páči sa Ti článok? Potom budú Tvoji kamaráti určite radi, že sa o neho s nimi podelíš.